NIE                  „Wiedzę możemy zdobywać od innych, ale mądrości musimy 

                                                                                                  nauczyć się sami.” – Adam Mickiewicz

dla szczepień!
 

Waleczna matka, Jelena Bojda w starciu z chrzanowskim sanepidem - ukarana za pamięć o śmiertelnych ofiarach powikłań poszczepiennych

Każdego roku, 3 czerwca odbywa się Światowy Dzień Ofiar Powikłań Poszczepiennych

https://www.facebook.com/lightacandle.eu/  

Na całym świecie rodzice próbując zwrócić uwagę na narastający problem powikłań poszczepiennych na który są głusi przedstawiciele instytucji odpowiedzialnych za zdrowie, tego dnia palą znicze, oraz prezentują wizerunki dzieci które ucierpiały na skutek powikłań.

To samo w geście solidarności z ofiarami i ich rodzinami robimy w Polsce.

Niestety, chrzanowski sanepid ogromnie się oburzył na prawdę ukazaną pod wejściem do budynku...

Złożył zawiadomienie do prokuratury na Jelenę Bojdę, matkę która solidaryzując się z rodzinami ofiar powikłań, zapaliła znicze i powiesiła plakaty z faktycznymi wizerunkami dzieci które zmarły na skutek powikłań poszczepiennych...

Plakaty zostały nazwane "plakatami ruchu antyszczepionkowego"...

Pytanie brzmi:

JAK MOŻNA NAZWAĆ ANTYSZCZPIONKOWCAMI RODZICÓW, KTÓRZY SZCZEPILI DZIECKO, POKŁADAJĄC CAŁE SWOJE ZAUFANIE I WIERZĄC W DOBRĄ WOLĘ I KOMPETENCJE LEKARZY, AŻ DO ZGONU DZIECKA Z POWODU POWIKŁAŃ POSZCZEPIENNYCH????
Czerwone kartki ze śmiertelnymi ofiarami szczepień, które Jelena umieściła na drzwiach chrzanowskiego sanepidu:
Takich ofiar niestety z czasem przybywa ….
W związku z „czynem przestępczym” Jelena musiała złożyć zeznania na policji:

Wspólne zdjęcie po rozprawie z 28.10.2019.
Pan Jarosław Gaicki, którego 18-letni syn Tomek także zmarł dwa dni po „przymusowym szczepieniu” przyjechał do sądu wraz ze swoją niepełnosprawną żoną aby wspomóc Jelenę a tym samym dać świadectwo, że jego syn z czerwonej kartki istnieje naprawdę i nie jest fikcyjną ofiarą, za jaką sanepid go uważa.

 

Ojciec Tomka w sposób szczególny zadedykował chrzanowskiemu sanepidowi wpis na FB, który opublikował rok temu (29.10.2018)
https://www.facebook.com/jarekgaicki/posts/1342556979241341

Relacja Jeleny po rozprawie sądowej (28.10.2019)

Sąd skierował Jelenę na badanie psychiatryczne za umieszczenie zdjęć ofiar NOP na sanepidzie w Chrzanowie. 06.11.2019 mają odbyć się badania oceniające jej stan zdrowia psychicznego.
Kolejna rozprawa pokrzywdzonego sanepidu odbędzie się 16.12.2019 o godz. 13:00

Relacja Jeleny po przeprowadzonych badaniach oceniające

jej stan zdrowia psychicznego (06.11.2019)

Biegły sądowy psychiatra ocenił, że Jelena jest poczytalna i został jej odebrany obrońca z urzędu - 21.11.2019

Oświadczenia zagranicznych organizacji, wysłane do Sądu Rejonowego w Chrzanowie, które potwierdzają, że u nich także 3 czerwca jest dniem ofiar powikłań poszczepiennych i w tym dniu rodzice zapalają znicze aby uczcić ich pamięć. Takie oświadczenia nadeszły z Ukrainy, Włoch, Bułgarii i Słowenii.

II rozprawa sądowa przed Sądem Rejonowym w Chrzanowie (16.12.2019)

Wspólne zdjęcie po rozprawie z 16.12.2019 roku
Artykuł tygodnika ziemi chrzanowskiej „przełom“ napisany po rozprawie Jeleny z dnia 16.12.2019 roku, a opublikowany w dniu wydania wyroku, 18.12.2019 roku.

Ogłoszenie wyroku (18.12.2019)

Relacja Jeleny w drodze do domu po ogłoszeniu wyroku uniewinniającego (18.12.2019)


Działaczka STOP NOP kontra chrzanowski Sanepid.

Dziś zapadł wyrok (WIDEO)

Chrzanowski sąd uniewinnił Jelenę Bojdę z Libiąża, działaczkę Stowarzyszenia Wiedzy o Szczepieniach STOP NOP. Komenda policji wnioskowała o ukaranie jej za to, że 24-latka nakleiła na drzwiach chrzanowskiego sanepidu zdjęcia ofiar powikłań poszczepiennych. Ogłoszony dziś wyrok jest nieprawomocny.

Do incydentu z naklejeniem zdjęć na sanepidzie doszło 3 czerwca 2018 roku, w ramach ogólnopolskiej akcji organizowanej w Międzynarodowym Dniu Pamięci Ofiar Powikłań Poszczepiennych. Chrzanowska stacja usunęła zdjęcia, a o incydencie powiadomiła organy ścigania.


Jelena Bojda została obwiniona z art. 63a Kodeksu Wykroczeń, który mówi, że „kto umieszcza w miejscu publicznym do tego nieprzeznaczonym ogłoszenie, plakat, afisz, apel, ulotkę, napis lub rysunek albo wystawia je na widok publiczny w innym miejscu bez zgody zarządzającego tym miejscem, podlega karze ograniczenia wolności albo grzywny".


Dziś sąd ogłosił wyrok. Uniewinnił działaczkę STOP NOP, uznając niską szkodliwość społeczną jej czynu. Zwrócił też uwagę, że swym zachowaniem Jelena Bojda wyrażała własne poglądy, do czego ma konstytucyjne prawo. Jednocześnie sąd podkreślił, że nie rozstrzyga tym orzeczeniem kwestii światopoglądowych. Wyrok jest nieprawomocny.


Powiatowy Inspektor Sanitarny Wojciech Heitzman powiedział „Przełomowi", że nie będzie odwoływał się od wyroku, bo nie o ukaranie obwinionej mu chodziło, lecz o wizerunek instytucji, którą reprezentuje.
Komentarz Jeleny Bojdy zamieściliśmy w materiale wideo.


Obszerna relacja z rozprawy sądowej dostępna jest w dzisiejszym papierowym wydaniu „Przełomu". Więcej o uzasadnieniu ogłoszonego wyroku napiszemy w kolejnym numerze „Przełomu".


Artykuł tygodnika ziemi chrzanowskiej „przełom“ z dnia 30.12.2019 roku, uzasadniający ogłoszony wyrok uniewinniający z dnia 18.12.2019 roku.


Happy End
Kreator www - przetestuj za darmo