NIE                  „Wiedzę możemy zdobywać od innych, ale mądrości musimy 

                                                                                                  nauczyć się sami.” – Adam Mickiewicz

dla szczepień!
 

Pracownica szpitala w Austrii zachorowała na odrę, była szczepiona 2-krotnie szczepionką MMR!!!

Pracownica szpitala zachorowała na odrę

W szpitalu w Kufstein wystąpił przypadek odry. Pracownica dotknięta chorobą, zgodnie z raportem Landu, została odizolowana i poddana leczeniu medycznemu. Kobieta była na oddziale wewnętrznym

i pogotowiu ratunkowym.

Podjęto wszelkie środki zapobiegawcze, aby zapobiec rozpowszechnianiu się choroby, poinformowano w oświadczeniu Landu w piątek. Należy pamiętać o ewentualnych objawach, takich jak katar, zapalenie spojówek, światłowstręt, suchy kaszel i wysoka gorączka.

Od jednego do czterech dni po wystąpieniu objawów wstępnych pojawia się wysypka o dużej średnicy, zaczynająca się za uszami. U osób nieodpornych pierwsze objawy odry pojawiają się około 10 do 14 dni po kontakcie

z chorym.

Pracownica została uznana za zaszczepioną. W przeszłości otrzymała dwie szczepionki MMR, powiedział Land Tyrolu. Medycyna nie może zagwarantować 100-procentowego bezpieczeństwa, powiedziała Antia Luckner-Hornischer z państwowej inspekcji sanitarnej.

Możliwe zakażenie w szpitalu

Chora na odrę pracownica była na oddziale wewnętrznym
od 16 do 18 maja i 20 maja w pogotowiu ratunkowym. Ponieważ kraj zakłada, że jest słaba wyszczepialność u osób poniżej 50 roku życia, ktoś mógł zostać zarażony przez tę kobietę. Gdy pojawią się objawy, zaleca się pozostanie w domu a w przypadku wymaganej wizyty u lekarza, poinformowanie ich z wyprzedzeniem przez telefon o podejrzeniu odry.

Kreator www - przetestuj za darmo