NIE                  „Wiedzę możemy zdobywać od innych, ale mądrości musimy 

                                                                                                  nauczyć się sami.” – Adam Mickiewicz

dla szczepień!
 

Szczepionka przeciw Coronie na cmentarzu?

„Immunizacja zamiast pochówku“ jako nowa oferta łatwo dostępnych szczepień?


Gdzie można łatwo dotrzeć do osób, które nie zostały jeszcze zaszczepione? Burza mózgów Ministerstwa Spraw Społecznych bywa po części dziwaczna.

Ministerstwo Spraw Społecznych zastanawia się, jak przekonać Austriaków do szczepienia się przeciwko koronawirusowi w obliczu szybko postępującego niebezpiecznego wariantu Delta. Wypracowany pomysł burzy mózgów, który został przedstawiony komisji (Ampel-Kommission) (Komisja ostrzegawcza ?) w czwartek, trzeba przyznać, że po części wydaje się dość dziwny. Proponuje się szczepienie na cmentarzach pod hasłem „Szczepienie zamiast pochówku”. Trochę bardziej gustowniejsza jest idea szczepień w muzeum z bezpłatnym wstępem.

Do nowo dodanych pomysłów należą również szczepienia typu Drive-True dla skuterów i rowerzystów. Jako możliwe miejsca szczepień sugerowano również budynki wspólnych spotkań, kino letnie, basen i górę. Inne pomysły istniały od dawna, jak losowanie miejsc stażowych wśród zaszczepionej młodzieży czy współpraca z platformami, na których przebywają młodzi ludzie. Wzorem do naśladowania są USA i Tinder (mobilny portal randkowy korzystający z technologii lokalizacji).

Oczywiście dużo się już dzieje. Jedną z głównych grup docelowych są młode kobiety ze środowisk migracyjnych, co można znaleźć w protokole (Ampel-Protokoll) (Protokół ostrzegawczy ?) dostępnym dla APA (American Psychological Association). Tutaj reklamy są również kierowane w mediach, które są konsumowane przez odpowiednie społeczności, również w kilku językach, od serbskiego przez rumuński po turecki. Rozmowy eksperckie (w tym przeciwko fałszywym wiadomościom) z napisami są również oferowane przez YouTube. Ponadto liczą się referencje, gdzie angażowane są takie osoby jak gwiazda futbolu Marko Arnautovic czy siedmioboju Ivona Dadic. 

Na Twitterze pomysły dotyczące szczepień na cmentarzach wywołują u wszystkich rozbawienie. Równolegle przyciąga marketing wiedeńskich pogrzebów, który używając masek MNS, taki jak „Wypierający Coronę zabezpieczają miejsca pracy” i logo domów pogrzebowych, które już wywołało poruszenie i zostało uznane przez niemieckich sąsiadów za „chorobliwe nadużycie” wiedeńczyków.

Źródło: https://www.diepresse.com/6006310/corona-impfung-am-friedhof

O tej nowej inicjatywie również na:
https://orf.at/stories/3220525/ 

https://www.wienerzeitung.at/nachrichten/politik/oesterreich/2112022-Corona-Impfung-am-Friedhof.html

https://kurier.at/chronik/oesterreich/immunisieren-statt-niederlegen-corona-impfung-am-friedhof/401439589

https://www.rainews.it/tgr/tagesschau/articoli/2021/07/tag-corona-impfung-oesterreich-impfen-friedhof-schwimmbad-berg-gratiseintritt-museum-verlosung-praktikum-bd1b208c-0256-483e-9012-2546c4b2fd70.html

https://liveblog.tt.com/414/coronavirus/105390/neue-kommunikationsstrategien-corona-impfung-am-friedhofJak już jesteśmy tak blisko tematu Cmentarza i Szczepień to wato przypomnieć o książce z 1912 roku   „Cmentarz Szczepień” lub „Szczepienie = Cmentarz”
która ma 109 lat i jak widać nic od tego czasu się nie zmieniło ….
Książka ma 358 stron, napisana jest gotykiem, a podtytuł brzmi
„Co społeczeństwo, eksperci i rządzący wiedzą o „Błogosławieństwie szczepień”
Aktualne do dziś, prawda?
W książce opisanych jest 36.000 powikłań poszczepiennych w tym zgonów i zawiera 139 obrazów.

Te ponad 100 lat temu nie było radia, prasy, telewizji czy internetu aby móc dowiedzieć się o powikłaniach poszczepiennych w innym mieście, kraju, czy na innym kontynencie, ale jednak udało się w tym czasie lekarzom z Niemiec raportować te przypadki i zebrać w taką księgę, chociaż jak wiemy to i tak nie wszystkie przypadki pewnie tam się znalazły.

A dzisiaj mówią nam, że szczepienia uratowały świat!
Naprawdę?

Dobrze, że jeszcze takie książki się zachowały, a jest ich bardzo dużo, możemy po nie sięgnąć i zobaczyć jak naprawdę wyglądało to ratowanie świata szczepieniami ….

Tutaj można pobrać tę książkę 

A niektóre fragmenty z tej książki są przetłumaczone na j. polski 


Tak więc absurdalna inicjatywa szczepienia na cmentarzu coraz bardziej obrazuje to, że historia jak zawsze się powtarza i będzie okazja do napisania kolejnej współczesnej takiej książki …. tylko do tytułu można dopisać „Cmentarz covidowych szczepień” Aktualizacja: 10.07.2021
Kreator www - przetestuj za darmo