NIE                  „Wiedzę możemy zdobywać od innych, ale mądrości musimy 

                                                                                                  nauczyć się sami.” – Adam Mickiewicz

dla szczepień!
 

Kamila Kosek zmarła po 11 latach ciężkich zmagań z powikłaniami poszczepiennymi, miała 13 lat

04.11.2019 roku, po 11 latach ciężkiej walki z powikłaniami poszczepiennymi zmarła Kamilka Kosek, nazywana również Kamyczkiem.
Jeszcze nie tak dawno bo niespełna 2 tygodnie wcześniej, 23 października Kamilka obchodziła swoje

13 urodziny i nikt wtedy nie przypuszczał, że będą to jej ostatnie …… Jej mama postarała się o to aby te chwile były wspaniałe i niezapomniane.

Tak bardzo o nią dbała. Starała się, żeby miała prawdziwe i beztroskie dzieciństwo i żeby nic jej nie brakowało.   

Kamilka była w sercach wielu dorosłych jak i dzieci, którzy wspierali ją a najdrobniejszym nawet gestem pamięci o niej,
chcieli wywołać uśmiech na jej twarzy.
Historia Kamilki opowiedziana przez jej mamę Magdalenę Kosek.
Fragmenty pochodzą z reportażu „Po pierwsze nie szkodzić”, który ukazał się w 2017 roku, 2 lata przed śmiercią Kamilki.
21.08.2015 w ramach akcji „Czerwona Kartka dla systemu szczepień” mama Kamilki również dołączyła swoją historię

 

 

Mama Kamilki nie tylko walczyła o swoją córkę, ale także włączała się w inne akcje uświadamiające i ostrzegające rodziców przed możliwymi konsekwencjami szczepień.
27.08.2015 roku wzięła udział w Konferencji prasowej „Veto dla rozszerzenia przymusu szczepień”
Ważyły się losy o wprowadzenie kolejnych przymusowych szczepień do już i tak przeładowanego kalendarza szczepień, przeciwko Pneumokokom i przeciwko HPV. Sejm i Senat zagłosowali za przyjęciem tej ustawy, po mimo postulatów zgłaszanych przez Stowarzyszenie Rodziców, których dzieci doznały niepożądanych odczynów poszczepiennych. Do końca miesiąca prezydent miał podjąć decyzję o przyjęciu tej ustawy czy jej zawetowaniu……Teraz już wiemy, że w 2017 roku pneumokoki weszły do obowiązkowego kalendarza szczepień.
Stowarzyszenie STOP NOP zostało zaproszone na konferencję prasową do pałacu prezydenta. W konferencji udział wzięli:
Przemysław Wipler (KORWiN), Justyna Socha (wtedy jako Sekretarz Zarządu Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Wiedzy o Szczepieniach STOP NOP), dr n. med. inż. Jerzy Sienkiewicz (wiceprezes Towarzystwa Przyjaciół Dzieci Oddział w Białymstoku), Magdalena Kosek (mama Kamilki Kosek, dziewczynki która w skutek szczepienia przeszła poszczepienne zapalenie mózgu pod kątem autoimmunologicznym)
Wypowiedź Pani Magdaleny Kosek od 05:20

Więcej informacji z życia Kamilki i jej zmaganiami z licznymi dolegliwościami dostępnych jest na stronie Kamilki, prowadzonej przez jej mamę:
https://www.facebook.com/kosekkamila/

Rodzinie na pewno byłoby miło gdyby jak najwięcej osób mogło pożegnać Kamilkę, Kamyczka …. Dzielną Wojowniczą Księżniczkę ….

 

Balonik do nieba dla Kamyczka

Zapewne jest wiele osób, które nie będą mogły przyjechać na pogrzeb, ale będą wtedy myślami i sercem jednoczyć się z rodziną w tej ceremonii pogrzebowej. Pomimo, że nie będą mogły wziąć udziału fizycznie w tej uroczystości pogrzebowej to jednak będzie można zrobić dla Kamilki coś wspaniałego i niezapomnianego.
Dlatego za zgodą rodziny chciałabym zwrócić się z apelem do Was, do rodziców, dziadków, którym nie jest obojętny los Kamilki, która zasiliła już armię nastoletnich Aniołków aby w tym dniu, w dniu jej pogrzebu uczcili jej pamięć w swoich miastach, domach, zapalając znicze, wypuszczając do nieba balony … 9 listopada o godzinie 11:00.
Taką samą akcję zorganizowali także ludzie dla Szymonka z Radomia i to nie tylko z Polski, ale z całego świata. To było niesamowite wydarzenie, które zjednoczyło ludzi. Ludzie zebrali się w różnych miejscach aby uczcić jego pamięć. Tak samo miło by było dla rodziny Kamilki aby ludzie, którzy ją znali od lat lub niedawno poznali, tak samo mogli uczcić jej pamięć. Przez takie wydarzenie Kamilka jeszcze bardziej zapisałaby się nie tylko w myślach, ale także i sercach wielu ludzi.

Balonik do nieba dla Kamyczka w Bielsku - Białej

Tutaj akcja „Zapal dziś światełko dla Szymonka”:
https://www.facebook.com/WALCZSZYMON/photos/a.2485610158180802/2774949809246834/
(w komentarzach zdjęcia i filmiki przedstawiające uczczenie pamięć Szymonka)

Kreator www - przetestuj za darmo