NIE                  „Wiedzę możemy zdobywać od innych, ale mądrości musimy 

                                                                                                  nauczyć się sami.” – Adam Mickiewicz

dla szczepień!
 

Camilla Canepa, 18-letnia dziewczyna zmarła po pierwszej dawce AstraZeneca na zakrzepicę


W tym roku powinna była przystąpić do egzaminu dojrzałości w liceum technologicznym w Chiavari, ale nie zdążyła. Młoda kobieta zmarła wczoraj, Camilla Canepa, lat 18, która po raz pierwszy udała się na pogotowie w Lavagna 3 czerwca z bardzo poważnymi objawami: silnym bólem głowy i światłowstrętem. W dniu 25 maja, otrzymała pierwszą dawkę szczepionki AstraZeneca, po zarejestrowaniu się na dzień otwarty dedykowany osobom powyżej 18 roku życia. Poddana tomografii komputerowej i badaniom neurologicznym, które nie wykryły żadnych dysfunkcji, została odesłana do domu. Stan dziewczyny jednak pogorszył się i dwa dni później Camilla wróciła na izbę przyjęć z deficytami ruchowymi. W tym momencie w badaniach instrumentalnych wyszedł na jaw wylew krwi do mózgu.

Młoda kobieta, przeniesiona do szpitala w San Martino, zmarła wczoraj, po dwóch interwencjach chirurgicznych przeprowadzonych w celu zmniejszenia zakrzepicy mózgu i ciśnienia wewnątrzczaszkowego. Tragedia, która wydarzyła się w Ligurii pozostawiła całą społeczność w niedowierzaniu. Rodzice, jak donosi Republika, zgodzili się na pobranie narządów, które uratują pięć osób. Burmistrz Sestri Levante, rodzinnego miasta Camilli, przekazał wiadomość o śmierci Valentiny Ghio. "Całe miasto gromadzi się wokół rodziny", powiedział burmistrz, który zawiesił wszystkie wydarzenia festiwalu Andersena, imprezy poświęconej światu baśni.

Głos w sprawie zabrał również lider Ligi Matteo Salvini, który na Twitterze napisał: "Szczepionki dla dzieci i młodzieży niezalecane przez kraje europejskie, czasopisma naukowe i medyczne. Stop, nie ma żartów na temat zdrowia naszych dzieci". Natomiast już rano, Region Liguria zawiesił partię AstraZeneca, która zawierała dawkę podaną 18-latce. W ciągu ostatnich dni prokuratura rozpoczęła dochodzenie bez hipotezy przestępstwa, nie mówiąc już o rejestracji podejrzanych. Po śmierci Camilli prowadzone jest dochodzenie przeciwko nieznanym osobom w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci, w tej chwili zajęto dokumentację medyczną w szpitalu.

Prokuratura weszła również w posiadanie opracowania Europejskiej Agencji Leków Ema, które podkreśla prawdopodobieństwo rozwoju zakrzepicy w zależności od wieku, a także zwróciła się do obu szpitali o dokumentację związaną z procesem szczepień. Przede wszystkim chce on odtworzyć, co wydarzyło się pomiędzy pierwszą wizytą na izbie przyjęć a drugą hospitalizacją. Inna 34-letnia kobieta, zaszczepiona w Alassio 27 maja tą samą serią co Camilla, była operowana z powodu zakrzepicy i przebywa obecnie na intensywnej terapii.

Źródło: https://www.italy24news.com/News/amp/80484   (11.06.2021)Jak donosi jedna z dziennikarek gazety Libero, mózg Camilli był bardzo spuchnięty. W tym samym poście dziennikarka wspomina także inny przypadek. Przypadek 35-letniego Diego Laurendi, który trafił do szpitala z tętniakiem mózgu 2 dni po podaniu drugiej dawki szczepionki, niestety zmarł …..Aktualizacja: 13.08.2021
Kreator www - przetestuj za darmo