NIE                  „Wiedzę możemy zdobywać od innych, ale mądrości musimy 

                                                                                                  nauczyć się sami.” – Adam Mickiewicz

dla szczepień!
 

Hear This Well - Rodzice przerywają milczenie w sprawie szczepionkowej przemocy

Część 2

Kolejne historie rodziców, którzy z bólem relacjonują poważne reakcje poszczepienne u swoich dzieci. Zdesperowani rodzice chcą aby świat usłyszał ich wołanie, które jest odpowiedzią na aroganckie i ignoranckie oświadczenie Elizabeth Cohen, dziennikarki z CNN, wygłoszone milionom telewidzów: „Szczepionki są bezpieczne. Autyzm nie jest skutkiem ubocznym szczepionki. Lub mówiąc inaczej, gdyż niektórzy ludzie tego wyraźnie nie słyszą, szczepionki nie powodują autyzmu....”
Rodzice kategorycznie zaprzeczają tym słowom. Przedstawiając publicznie swoje rodzinne dramaty pragną w ten sposób przestrzec innych rodziców aby nie popełniali tego samego błędu co oni. Nie wierzyli przede wszystkim lekarzom, którzy namawiają do szczepień za wszelką cenę, ale żeby przypatrzyli się tragediom jakie wydarzyły się w rodzinach, którym nagle jak grom z jasnego nieba spadła diagnoza lekarska „autyzm”. Szczepionki zabrały im dzieci, zabrały radość, szczęście a przyniosły jedynie smutek, żal i rozczarowanie wobec cudownych i bezpiecznych szczepionek, które miały „ochronić” ich dziecko przed błahą chorobą wirusową, a wpędziły w pustkę i otchłań innego niezrozumiałego dla rodziców świata……………… 

 

1. Elizabeth Cohen , CNN: „Szczepionki są bezpieczne. Autyzm nie jest skutkiem ubocznym szczepionki. Lub mówiąc inaczej, gdyż niektórzy ludzie tego wyraźnie nie słyszą, szczepionki nie powodują autyzmu.... szczepionki nie powodują autyzmu....szczepionki nie powodują autyzmu....”

2. Elizabeth Cohen, usłysz mnie dobrze. Mój wnuczek Jaden Brook urodził się normalny. Cofnął się do autyzmu po otrzymaniu szczepionki o nazwie Proquad - 4 w 1, która została wymyślona przez firmę Merck, po ich katastrofie z lekiem Vioxx. Chcieli naprawić swoje saldo, wymyślili 4 szczepionki w tym czasie, z których wszystkie były kontrowersyjne. W Kaiser (centrum badań szczepionek) już nie ma Proquad'u na liście szczepionek. Usunęli ją po przeprowadzeniu badania i zorientowaniu się, że powoduje ona napady drgawek u wielu dzieci. U mojego wnuczka po otrzymaniu tej szczepionki rozwinęło się mało przeciwciał, pozytywny test ANA (*wykazuje chorobę autoimmunologiczną), miał limfocytozę - 93% limfocytów, neutropenię - 3% neutrofilów. Rozwinął się u niego blady optyczny nerw w lewym oku - innymi słowy, oślepnął w lewym oku. Stracił również mowę, zaczął się ślinić, zaczął się kręcić w koło. Nikt z nas nie wiedział, co mu się stało, ponieważ lekarze nie byli łaskawi nas powiadomić o tym, że miał 3% neutrofili, z czym powinien leżeć w szpitalu. Nikt nas nie poinformował, że on miał 93% limfocytów, wszystko to było gorsze, niż u większości pacjentów chorych na raka. A mimo to, nikt o tym nie powiedział mojemu synowi, czy jego dziewczynie o tym, co się stało. Zamiast tego, on cofnął się wstecz do swojego świata i nas zostawił. Stopniowo, trochę powrócił i teraz już rozumie mowę, choć sam jest niewerbalny. I ma wielkie trudności z wyjaśnieniem i staraniem się nadążyć z tym, co się dzieje wokół niego.
Ale to ludzie tacy, jak ty, którzy zaprzeczają temu, co się dzieje z tymi dziećmi, są częścią problemu. Kiedyś staniesz przed swoim Stwórcą i modlę się, żebyś w tym czasie - ty, Elizabeth Cohen - mogła szczerze spojrzeć nam, reszcie w twarz i przeprosić i powiedzieć, jak ci przykro, że pozwalałaś, żeby to się działo tym dzieciom. Wstydź się! Tak, słuchaj mnie dobrze, Elizabeth Cohen - szczepionki powodują autyzm.

3. Witam, mam na imię Erik. Jestem samotnym ojcem, wychowującym 15 letnią, poważnie chorą na autyzm, niewerbalną, nastoletnią córkę. Bez niczyjej pomocy. Urodziła się normalna. Kiedy miała 15 miesięcy, otrzymała serię szczepionek, m.in. MMR, DtaP. Rozwinęła się u niej wysoka gorączka, którą miała przez tydzień. Kiedy gorączka jej przeszła, straciła wszystko. Jej wcześniejsza mowa, chęć bycia dotykaną, kontakt wzrokowy, wszystko... Wiedzieliśmy od razu, że coś jest nie tak. Trwało to kilka miesięcy, zanim otrzymała diagnozę autyzmu. I pamiętam ten miesiąc bardzo dobrze. To był styczeń, 2000 rok. Co gorsza, w ciągu 3 tygodni Miranda, moja córka, złapała wirusa odry. I jej mama się nim zaraziła. Wiemy o tym, ponieważ znaleźliśmy przeciwciała w jej mózgu, jak i w płynie rdzeniowym. Miała ogromny stan zapalny. Musiała mieć osłabiony układ odpornościowy od początku. Ale to wywołało u niej stwardnienie rozsiane. I teraz, po latach, jest w domu opieki. Więc, szczepionki zniszczyły moją rodzinę. Szczepionki powodują autyzm. Niektórzy ludzie nie słyszą tego za dobrze, ale szczepionki powodują autyzm.

4. Witam, tu Erik Nanstiel. Kilka dni temu posłałem swoje video, w którym omawiam doświadczenia mojej rodziny z autyzmem i uszkodzeniem poszczepiennym. To obecne video jest zrobione w celu nawołania ojców autystycznych dzieci. Zadedykowane tym ojcom, którzy wierzą, że autyzm u ich dzieci był spowodowany przez szczepionki. Teraz kampania filmowa pt. "Informator CDC, Hear This Well" zyskuje na sile i zostałem poproszony, żeby was nawołać, wszystkich ojców, żebyście posyłali swoje własne filmy i opowiedzieli swoją historię. Ponieważ to w ten sposób wygramy. Ludzie potrzebują wysłuchać naszych historii. Oni potrzebują usłyszeć naszych głosów, więc użyjcie swojego głosu, użyjcie swojej historii. Wygramy!

5. Witam. Mam na imię Erin Elizabeth i jestem dziennikarką i założycielką HealthNutNews. Przez ostatnie 5 lat, mój partner - doktor Mercola, pomagał mi przezwyciężyć niektóre z moich symptomów, które mam jako bezpośredni rezultat mojego poszczepiennego uszkodzenia. Byłam adoptowana w wieku 2 miesięcy w Chicago i w wieku 2,5 miesięcy życia, w styczniu, w zimie, z przeziębieniem - mój pediatra podał mi moje planowane szczepienia i upewniał moich rodziców, że mimo mojego poważnego przeziębienia, nie będzie problemu. W ciągu godzin, moja gorączka wzrosła do 41 stopni i zaczęłam mieć ataki drgawek. Moja mama i tata pośpieszyli ze mną z powrotem do szpitala, gdzie byłam zmuszona do przejścia nakłucia lędźwiowego. Personel medyczny również ubrał mnie (w wieku nieco ponad 90 dni) w kaftan bezpieczeństwa, czym ograniczyli moje ruchy. Lekarze myśleli wtedy, że mam zapalenie rdzenia kręgowego i w żaden sposób nie powiązali tego ze szczepionkami. Na szczęście, po paru dniach wysokiej gorączki i drgawek, moja gorączka wreszcie spadła i niektórzy lekarze mówią, że to był cud, że nie byłam bardziej poważnie uszkodzona.
Kiedy zobaczyłam ten materiał w CNN, jako bezpośredni rezultat postu mojej znajomej, Bobby Dee, w iReport - byłam zbulwersowana, kiedy Elizabeth Cohen dała swoje aroganckie i ignoranckie oświadczenie, jako absolutną prawdę, bez żadnego "czy" lub "ale". Nie mogłam uwierzyć w jej nieodpowiedzialne usprawiedliwienie swojego dziennikarstwa. Więc jeżeli to słyszysz Elizabeth Cohen - wiem, że uniknęłam kulki mimo moich szczepionek, ale moi inni znajomi, jak Erik Nanstiel i jego córka Miranda, również z Chicago, nie mieli tyle szczęścia. Ponieważ mówiąc, że szczepionki nie powodują autyzmu i powtarzając dla tych, którzy nie słyszą dobrze, jest po prostu brakiem serca i nie powinno mieć miejsca w bezstronnym dziennikarstwie głównego nurtu. Więc sugeruję, abyś zanim zaczniesz znowu wygłaszać takie rzeczy na wizji, odrobiła swoją pracę domową i przyjrzała się sobie dobrze w lustrze. I pamiętaj, szczepionki mogą i powodują autyzm. Dziękuję...

6. Tu mówi doktor Peter Swanz z Vital Force Naturopathy oraz Centrum Zdrowia Naturalnego w stanie Karolina. Miałem już wielu rodziców, którzy siedzieli w moim gabinecie i poinformowali mnie, że ich dziecko było zdrowe do momentu, kiedy zostało zaszczepione. I od tego momentu ich dziecko ma zaburzenia ze spektrum autyzmu. Usłyszcie to dobrze. Znaczenie i korelacja, z jaką dzieci są szczepione, a potem strącone na tą często brutalną i niewybaczalną drogę bycia w spektrum autyzmu - jest dobitne. Jako pracownicy ochrony zdrowia musimy potwierdzić istnienie tej rzeczywistości i tej korelacji.
Nie każdy pacjent, który brał Vioxx miał atak serca, czy udar mózgu. Jednak jesteśmy skłonni przyznać, iż Vioxx był znaczącym współczynnikiem wśród pacjentów, którzy cierpieli z powodu tego typu zdarzeń. Musimy być skłonni przyznać, że szczepionki są czynnikiem przyczyniającym się do rozwoju autyzmu u dzieci. Na pewno nie jest to jedyny czynnik, ale dla niektórych osób szczepionka może być przyczyną, która posyła daną osobę w przepaść. Usłyszcie to dobrze, pracownicy służby zdrowia oraz rodzice - musimy być proaktywni wobec naszego zdrowia, rodzice muszą posiadać autonomię do podejmowania wyborów dla zdrowia ich dzieci. To jest ważne i wszyscy musimy to wiedzieć. Usłyszcie to dobrze. Czas na zmianę.

7. Mam na imię Polly Tommy i mój syn został uszkodzony przez szczepionki. Niektórzy ludzie nie słyszą tego wyraźnie! Mój syn ma autyzm od szczepionek!

8. Witam. Nazywam się Ray Smith, a to jest Jeysi, nasz 4 letnia córka, która ma autyzm. W wieku 15 miesięcy miała już całkiem dobry zasób słów, a potem po otrzymaniu szczepionki MMR straciła wszystkie swoje słowa i wciąż nie mówi do dnia dzisiejszego. Mocno wierzymy, że to szczepionka MMR spowodowała jej autyzm i mamy nadzieję na znalezienie lekarstwa. Kochamy Cię Jeysi.

9. Witam wszystkich. Mam na imię Brandy Smith. Mam 9 letniego syna, który w wieku 4 lat otrzymał kilka różnych szczepień, co doprowadziło u niego do regresywnego autyzmu. W ciągu tygodnia musieliśmy go wypisać z przedszkola. Stracił mowę, stracił kontakt wzrokowy, stracił zdolność kontrolowania swoich wypróżnień. Przez bardzo długi okres baliśmy się, że nigdy go nie odzyskamy. Szukaliśmy wszędzie, gdzie się dało, nadziei i przyjaźni, żeby przejść przez ten okres. W końcu udało nam się znaleźć ludzi, którzy nam pomogli. Poprzez detoksyfikację i różne suplementy i w końcu mamy go z powrotem na drodze uczenia się, w wieku 9 lat. Nawet nie wiedzieliśmy, że takie coś jest możliwe, zanim to się stało. Zawsze byłam za szczepieniami. Chcę powiedzieć wszystkim, że to jest coś, co może się wam przytrafić, co może zdarzyć się waszemu dziecku i nie będziecie wiedzieli, aż do momentu, kiedy szkoda zostanie zrobiona, jak obszerna ona będzie i z czym przyjdzie wam pracować. To jest mój głos do wszystkich, którzy się borykają i komu się to przytrafiło, a lekarz na was spojrzał i powiedział, że to nie przez szczepionki, podczas gdy wy wiedzieliście lepiej. Szczepionki powodują autyzm regresywny! Usłyszcie to dobrze. One powodują autyzm regresywny.

10. Czy przedstawiłam wam mojego syna Caleba? Urodził się w listopadzie 1991 roku. W grudniu 1991 roku wzięliśmy go na jego 6 tygodniowe szczepienie DPT. Podali mu Tylenol (paracetamol) i powiedzieli, że miejsce otrzymania zastrzyku może pobolewać. Następnego dnia wylądowaliśmy w szpitalu dziecięcym w Dayton. 40 stopni gorączki, wymioty chlustające, konwulsje. Potem miał zrobione 2 testy EEG. Wysokie napęcznienie w lewej półkuli mózgu, encefalopatia statyczna (zapalenie mózgu). To dziecko zostało nam odebrane tamtego dnia, kiedy otrzymał szczepienia. I każdemu dziecku, które znam, zawsze powiem, zbadaj temat zanim zaszczepisz, ponieważ to, co nam się mówi nie jest prawdą. Więc musisz to usłyszeć i to dobrze. Ten mały chłopiec na to nie zasłużył. Ale przebrnęliśmy przez to i będziemy radzić sobie dalej...

11. Szczepionki mogą i powodują autyzm. Mam 3 dzieci. 2 z autyzmem, które są częściowo zaszczepione i 1 dziecko bez autyzmu, które nie otrzymało żadnej szczepionki. Łatwa matematyka w moim domostwie. Myślę, że Albert Einstein powiedział, że definicja szaleństwa to robienie w kółko tej samej rzeczy i oczekiwanie innych rezultatów. Na prawdę cieszę się, że posłuchałam swojego instynktu za trzecim razem. Ludzie nie bardzo słyszą to wyraźnie.

12. Witam. Mam na imię Tasha David. Jestem prezesem AVN (Australian Vaccination Network) i członkiem grupy Teen TMR? Australia. Ale najważniejsze ze wszystkiego, jestem mamą 8 dzieci. 6 z nich było w różnym stopniu zaszczepionych i 2 całkowicie nieszczepionych. Z moich szczepionych dzieci - 3 ma autyzm. Jedno ma ADHD, drugie ma poważne zaburzenia mowy, a trzecie ma silne wahania nastroju. One również cierpiały z powodu astmy, egzemy, chronicznych infekcji ucha, zaburzeń jelitowych, zaburzeń dróg moczowych, Psoriasis, alergii pokarmowych, wrażliwość na składniki chemiczne. A moje 2-je nieszczepionych dzieci nie miało żadnych z tych zaburzeń, ich zdrowie jest doskonałe. Niektórzy ludzie nie słyszą tego dobrze. Szczepionki mogą i powodują autyzm. Więc zakończmy to zaprzeczanie. My wiemy, że szczepionki powodują autyzm. CDC wie, że szczepionki mogą spowodować autyzm. Dajcie naszym dzieciom prawdę. Przynajmniej na to zasługują.

13. Usłyszcie to dobrze. Szczepionki mogą i powodują autyzm. To jest biologicznie możliwe. Mój syn miał reakcję na każdą serię szczepionek. Po dawce WZW B w dniu narodzin był refluks i egzema, które są alergicznymi i autoimmunologicznymi reakcjami. On także krzyczał przez 2 kolejne dni po szczepieniu. Szczepienia 2 miesięcznego dziecka dostał wcześniej. Jego lekarz powiedział, że to nie będzie problem i dobrze pasowało to do jego grafiku. Więc podaliśmy mu je wcześnie. Dostosowane do wieku, ponieważ urodził się trochę przedwcześnie, dostał te szczepienia w wieku 3,5 tygodnia. Biorąc pod uwagę jego wagę ciała i ilość rtęci jaka jest w szczepionkach, to była jego największa dawka rtęci w jego dzieciństwie. I po tym zaczęły się chroniczne zapalenia ucha. Był u moich rodziców, kiedy dostał swoje 4 miesięczne szczepienia. Moja mama powiedziała, że przez całe życie nie słyszała, żeby dziecko tak jęczało. Po swoich szczepieniach w wieku 6 miesięcy, miał 41 stopni gorączki, co jest oznaką udaru cieplnego lub zatrucia. To nie był udar cieplny. W wieku 15 miesięcy, stał w poczekalni do lekarza przy akwarium z rybkami i stukał w szkło, mówiąc "yby", "yby" (ishies od fishies). Zawołali jego imię, poszliśmy wzdłuż korytarza, dostał swoje MMR i DTP i w ciągu dni przestał mówić. Szczepionki mogą i powodują autyzm. Wiem, że niektórzy nie słyszą tego dobrze, więc powiem to jeszcze raz. Szczepionki mogą i powodują autyzm.

14. Mam na imię Eric Green. Jestem ojcem syna, który miał reakcję niepożądaną na jego harmonogramowe szczepienia 8 lat temu. Było nam ciężko, delikatnie mówiąc, mogę wam powiedzieć, że to była droga prób i udręk dla mnie i dla mojej rodziny. Ale to były także próby i udręki dla jego dziadków, jego rodzeństwa i dla każdego, kto się związał z naszą rodziną. Mogę wam powiedzieć, że to było największe wyzwanie mojego życia. A mogło być do uniknięcia i to jest najgorsze z tego wszystkiego. Więc mogę wam powiedzieć od rodziny, która widziała, jak to się dzieje tuż przed nami: szczepionki mogą i powodują autyzm. Więc usłyszcie to dobrze, szczepionki mogą i powodują autyzm.


Część 1

1. To jest mój syn. Był normalnym dzieckiem. Zanim ukończył 8 miesięcy rozwijał się już z dużym wyprzedzeniem. Potrafił chodzić i mówić. Przed ukończeniem roku, przyglądał mi się raz, jak używałem śrubokręta, wziął go z mojej ręki i zaczął wykręcać śrubki ze wszystkich miejsc, w których je mógł znaleźć w domu. A potem otrzymał szczepionkę.... Już nie potrafił raczkować, nie mówiąc o chodzeniu. Nie potrafił mówić. Gapił się w jedno miejsce, krzyczał nieziemskim głosem. Jego lekarz powiedział, że to kolka... Zabraliśmy go do szpitala Mary Hitchcock w Dartmouth. Powiedzieli nam, że to był najcięższy przypadek autyzmu, jaki kiedykolwiek widzieli. A teraz jest on w swoim pokoju i ma na sobie pieluchę. On ma 32 lata! SZCZEPIONKI POWODUJĄ AUTYZM.

2. Mój syn Kacper urodził się prawidłowo rozwiniętym neurologicznie, zdrowym dzieckiem. I rozwijał się świetnie, aż do tego dnia, kiedy otrzymał skojarzone szczepionki: MMR, DTaP, i Polio. Zapadł w ciężki autyzm. Dzięki naszym biomedycznym interwencjom, jego autyzm jest już łagodniejszy. Ale nigdy nie odzyskał mowy. Usłyszcie to dobrze: SZCZEPIONKI POWODUJĄ AUTYZM.

3. Mam na imię Melisa Brant i mam 7 letniego syna, który został uszkodzony przez szczepionki. Urodził się zdrowy, osiągnął wszystkie etapy rozwoju na czas - siedział w wieku 6 miesięcy, raczkował w wieku 9 i chodził w wieku 12 miesięcy. Po jego szczepieniach w wieku 15 miesięcy, między innymi MMR, cofnął się do pełnoobjawowego "autyzmu". Zajęło to 5 lat intensywnych terapii, żeby (spróbować) odzyskać mojego syna. Niektórzy ludzie nie słyszą tego dość wyraźnie, ale SZCZEPIONKI POWODUJĄ AUTYZM

4. 30 sekund... Tyle czasu zajęło podanie szczepionki. Moja córka Lorrin otrzymała szczepionkę DPT dnia 27 kwietnia, 1994 roku. Dwie godziny po szczepieniu, dostała 5 minutowego ataku drgawek. Po kolejnych dwóch godzinach, miała kolejny 5 minutowy atak. Ta szczepionka zniszczyła jej mózg i miała napady drgawek przez resztę życia, aż do śmierci w wieku 15 lat. Było ok 30 dzieci, które dostały napadów drgawek po tej serii szczepionek, a po pokrewnej partii naliczono 10 przypadków zgonów, z tego co było zgłoszone. Ta szczepionka była wypełniona rtęcią i zniszczyła jej szansę na zdrowe normalne życie i zniszczyło to moją rodzinę.

5. Mamy 2 chłopców. Jeden z nich był szczepiony zgodnie z harmonogramem i miał reakcje niepożądane przez 30 dni po otrzymaniu swoich szczepień w wieku 12 miesięcy. A drugi syn nie był szczepiony. U jednego zdiagnozowano zaburzenia ze spektrum autyzmu, zaburzenia obsesyjno-kompulsywne (OCD), napady gniewu i tiki nerwowe. A u drugiego nie. Usłyszcie to dobrze: SZCZEPIONKI POWODUJĄ AUTYZM.

6. Mam na imię Michelle. Moja córka była prawidłowo rozwinięta neurologicznie aż do czasu, kiedy otrzymała szczepionkę w wieku 12 miesięcy. W którym to momencie cofnęła się do autyzmu. Niektórzy ludzie wybierają, żeby tego wyraźnie nie słyszeć, ale SZCZEPIONKI MOGĄ POWODOWAĆ AUTYZM.

7. U mojego 8-letniego syna zdiagnozowano autyzm, kiedy miał 3 lata. I mimo, iż to była łagodna forma autyzmu, to jednak jest coś, z czym musieliśmy się borykać przez ostatnie 5 lat. I mówienie, że było nam łatwo było by kłamstwem. Było wiele dni, kiedy po prostu płakałam i nie mogłam myśleć, że... wiecie, że świat mógł być za to odpowiedzialny. Ale teraz, kiedy poczytałam na ten temat, to odkryłam, że rzeczywiście tak jest. I to jest coś obrzydliwego, i mam nadzieję, że to się skończy. Dziękuję.

8. Mam na imię Jennifer. W wieku 15 miesięcy, mój syn otrzymał serię szczepień, m.in. MMR. W ciągu dni, stracił całą swoją mowę, przestał komunikować się z innymi, przestał utrzymywać kontakt wzrokowy i niczym się nie przejmował, nie jadł. Szczepionki powodują autyzm.

9. Mam na imię Mary. Moja córka rozwijała się normalnie, aż do czasu, kiedy została uszkodzona przez szczepionkę w wieku 2 lat i w rezultacie zdiagnozowano u niej autyzm. Niektórzy wybierają, żeby tego wyraźnie nie słyszeć. Szczepionki mogą i powodują autyzm.

10. Witam. Na imię mam Lucy. I chcę dostarczyć tutaj bardzo krótką i ważną wiadomość, która może uchronić rodzinie, a szczególnie ich dziecku, wiele bólu i cierpienia. Proszę, usłyszcie mnie dobrze - szczepionki mogą i powodują autyzm. Powtarzam - szczepionki mogą i powodują autyzm. I wiem o tym, bo to spotkało mojego syna. To jest Alex. To jest ostatnie zdjęcie, które mogliśmy mu zrobić u fotografa. Ponieważ po jego szczepieniach w wieku 14 miesięcy, Alex przestał utrzymywać kontakt wzrokowy i całe zainteresowanie innymi. Stracił słowa, które już znał. Stracił wszystko i potem zdiagnozowano u niego autyzm. Proszę, edukujcie się o niebezpieczeństwach szczepień. Zaufajcie mi, jest ich wiele.

11. Witam, jestem Jane Cathelin. Moja córka dostała zapalenia mózgu od szczepionek. Jak spojrzycie na ulotki szczepionek, zobaczycie, że zapalenie mózgu jest ich skutkiem ubocznym. To jest również coś, co oni nazywają autyzmem. Niektórzy ludzie nie słyszą tego dobrze, szczepionki mogą i powodują autyzm.

12. Szczepionki powoduję autyzm. Jestem przekonany. Mój syn urodził się normalny. Dzień po otrzymaniu serii szczepionek, wróciliśmy do domu. On stracił całą swoją mowę, przestał utrzymywać kontakt wzrokowy. Jakby za pstryknięciem wyłącznika. Nadszedł czas, żeby coś z tym zrobić.

Kreator www - przetestuj za darmo