NIE                  „Wiedzę możemy zdobywać od innych, ale mądrości musimy 

                                                                                                  nauczyć się sami.” – Adam Mickiewicz

dla szczepień!
 

Dwumiesięczne niemowlę cierpiało na bezdechy

i umarło po podaniu ośmiu szczepionek

Kolejna rodzina opłakuje stratę ich dwumiesięcznego dziecka poddanego rutynowemu szczepieniu. Cash Dewayne Thomas cierpiał na bezdechy po podaniu zastrzyku z witaminą K oraz ze szczepionką przeciwko zapaleniu wątroby typu B, podanymi mu z chwilą narodzin. Gdy jego mama poszukiwała pomocy wśród lekarzy, zignorowali jej zmartwienia i nie zalecili podłączenia synka pod monitoring oddechu.

Podczas bilansu dwumiesięcznego dziecka, pediatra Cash’a zapewnił mamę, że szczepionki są bezpieczne i zapisała go na szczepienie ośmioma dawkami, pomimo tego że problemy Cash’a z oddychaniem nie zostały zdiagnozowane. Umarł 16 dni później, czyli w jednym z najbardziej krytycznych okresów po szczepieniu, gdy niemowlaki umierają lub cierpią na problemy oddechowe. [1,2]

Po pogrzebie rodzice Cash’a, Whitney Hill i Jesse Dewayne Thomas, żałowali że posłuchali lekarzy zamiast kierować się własnym instynktem. Powierzyli lekarzom zdrowie swojego niemowlaka i wiedzą teraz, że szczepionki doprowadziły do problemów oddechowych i ostatecznie do zgonu.
Rodzice Cash’a chcę przesłać stanowczą wiadomość do rodziców, którzy wspierają szczepienia i liczą na to że historia ich synka pomoże uratować innych od cierpienia spowodowanego stratą jaką oni przeżyli.

Cash nie mógł uciec przed wolą lekarza aby go zaszczepić

Cash Dewayne Thomas przeżył atak niebezpiecznymi szczepionkami jakimi jego mama została poddana w trakcie drugiego trymestru ciąży, kiedy to podano jej szczepionkę DTaP oraz przeciwko grypie.[3,4]

W czterdziestym tygodniu ciąży Whitney zgłosiła się na poród do Reseach Medical Center w Kansas City, Missouri. Podczas badania stwierdzono u niej obecność paciorkowca z grupy B i podano jej dwie dawki penicyliny. Niedługo po tym, Cash urodził się w stanie bez żadnej reakcji, ważąc 4,2 kg i musiał być poddany bezzwłocznie resuscytacji.

Po udanej resuscytacji uznano, że Cash jest w wystarczająco dobrym zdrowiu i podano mu witaminę K oraz przeciw WZWB 19 kwietnia 2013 roku, w dniu w którym się urodził. Dwie połączone dawki zawierały około 35 mcg aluminium, oraz obie łączone są również z problemami z oddychaniem.[5]

Przed ukończeniem trzech tygodni życia mama Cash’a zaobserwowała przypadki bezdechu podczas snu w kołysce. Po obudzeniu wydawał odgłos parskania jakby łapał oddech, po czym mógł kontynuować sen.

Gdy Cash miał pięć tygodni, jego przypadki bezdechu zaczęły pojawiać się częściej, średnio co jedną godzinę. Mama Cash’a musiała wdmuchiwać powietrze do jego ust i nosa by na nowo zaczął oddychać. 26 maja 2013 roku Whitney pojechała z synem na pogotowie w Children’s Mercy Hospitals and Clinics w Kansas city, Missouri, błagając o pomoc.

Whitney wiedziała, że dzieje się coś strasznego, ale lekarz nie słuchał jej, problemy z oddychaniem powiązał z refluksem, przepisał receptę na Zantac i polecił skontaktować się z jej pediatrą. Poczuła się bezradnie i była sfrustrowana faktem, że nie podłączono jej syna do urządzenia monitorującego oddychanie.

Cash wciąż był karmiony piersią. Był karmiony piersią przez kilka tygodni po czym przestawiono go na mleko modyfikowane. Nie miał żadnych przekrwień, kataru, ani spuchniętych oczu, żadnych objawów które łączy się z alergiami pokarmowymi. Wierząc że lekarze wiedzą najlepiej, mama Cash’a wykupiła receptę na Zantac. To mu nie pomogło.

Ataki bezdechu Cash’a nie ustępowały do czasu wizyty u jego pediatry. Whitney ustaliła, że pediatra został poproszony o skierowanie Cash’a do Childern’s Mercy na testy w Klinice Zaburzeń Snu.

7 czerwca 2013 roku pediatra przesłał skierowanie na wykonanie testów na obecność bezdechu. Wizyta została umówiona na nadchodzący poniedziałek, do praktykującej pielęgniarki. W tym czasie Whitney musiała wdmuchiwać powietrze do synka nosa i ust kilka razy ponieważ przestawał oddychać.

Po powrocie z wizyty do domu, około godziny później, Whitney odebrała telefon z informacją, że poniedziałkowa wizyta została odwołana. Jako powód podano fakt, że Cash jest za młody na wizytę u praktykującej pielęgniarki i że może zostać zbadany wyłącznie przez lekarza, co nie ma sensu.
Whitney usłyszała, że wpiszą Cash’a na listę oczekujących, nie aby został przyjęty na wizytę, ale żeby był uwzględniany w grafikach wizyt. Mama była zszokowana taką informacją. Żaden z lekarzy nie zrobił nic aby pomóc jej dziecku.

Mijały tygodnie i Cash wciąż nie miał zaplanowanej wizyty. Wtedy nadszedł czas bilansu dwumiesięcznego. Jego mam zabrała wszystkie troje jej dzieci aby przyjęły zaplanowane szczepionki, ale nie zdawała sobie sprawy, że szczepionki były kojarzone z faktem występowania bezdechu lub trudności z oddychaniem.

Podczas bilansu dwumiesięcznego, lekarz lekceważąco zalecił podanie planowych szczepień. Lekarz zapewnił Whitney, że szczepionki są bezpieczne i zapisał Cash’a do pielęgniarki na podanie ośmiu dawek szczepionek, pomimo tego, że problemy z oddychaniem Cash’a nie zostały zdiagnozowane. Mama Cash zaufała lekarzowi i podpisała zgodę na szczepienie.

19 czerwca 213 roku Cash ważył prawie 6,8 kg. Pielęgniarka zaleciła szczepionki przeciwko błonicy, tężcowi, krztuścowi, WZWB, polio, Hib, pneumokokom i rotawirusom, poprzez podanie trzech wstrzyknięć oraz jednej dawki doustnej, co dało łącznie osiem dawek szczepień.

Po przyjęciu szczepionek był nieznośny i podano mu Tylenol, który zapisał mu lekarz. Cash’a problemy z oddychaniem pogorszyły się. Dni mijały a problemy z bezdechem nie kończyły się.
Mama Cash’a czuła się bezradna i nie wiedziała co zrobić, czekając na umówienie wizyty. Podczas jednej z drzemek synka zauważyła, jak Cash trzyma się za twarz i nie oddycha przez 15 sekund.
Whtiney była przerażona ponieważ gdy Cash zasypiał, uchodziło z niego powietrze częściej a ataki bezdechu pogarszały się od szczepień z bilansu dwumiesięcznego, ale żaden z lekarzy im nie pomógł.

Cash śmiał się i bawił; Pięć godzin później nie żył

4 lipca 2013 roku po pokazie fajerwerków z okazji Dnia Niepodległości Cash śmiał się i bawił. Poszedł spać około 23:30 w naturalnej pozycji, ukołysany w ramionach swojej mamy na plecach. Zazwyczaj spał w kołysce, ale tej nocy spał obok swojej mamy.

5 lipca 2013 roku o 5:08 rano, pięć godzin po tym jak zasnęli jego mama obudziła się zauważając, że jest to dziwne, że Cash jeszcze się nie obudził, ponieważ zazwyczaj wstawał wcześniej na jedzenie. Cash był nadal w tej samej pozycji w jakiej zasnął. Leżał na boku z buźką do góry. Jego mama postanowiła wstać i w chwili gdy wyciągnęła z pod niego swoją rękę, Cash stoczył się z jej ręki na twarz. Nie próbował się ruszyć.

Whitney wiedziała, że coś jest nie tak. Podniosła go i wykrzyknęła jego imię. Cash był nadal ciepły, ale jego usta były zimne. Krzyknęła do jego ojca aby zadzwonił na nr alarmowy. Karetka przyjechała w osiem minut, ponieważ mieszkali jedynie dwa bloki od szpitala. Ratownicy przejęli Cash’a i rozpoczęli walkę o jego życie.

Wszystkie próby resuscytacji Cash’a były bezskuteczne w wyniku czego potwierdzono jego zgon w Children’s Mercy Hospital, o godzinie 5:51. Cash dożył tylko dwóch i pół miesiąca. Gdy Cash zmarł, ratownicy stwierdzili znaczącą ilość krwi w tyle przełyku.

Rodzice Cash’a byli traktowani jak przestępcy

Rodzice Cash zostali od razu rozdzieleni i przewiezieni do szpitala dwoma samochodami. Jego mama została zawieziona w pojedynkę samochodem detektywa. Gdy weszła na izbę przyjęć w Children’s Mercy, została zaprowadzona do oddzielnego pokoju za którą szło dziesięciu nieznajomych, którzy mieli za zadanie poinformować ją, że jej synek nie żyje. Whitney powiedziała: „Nie chcę tego słyszeć! Przywiozłam mojego synka do was po pomoc, ponieważ miał problemy z oddychaniem. Wy mu nie pomogliście.”

Ojciec Cash’a, Jessy przyjechał autem drugiego detektywa, 30 minut później. W szpitalu, gdy pozwolono ostatecznie rodzicom Cash’a być razem, mieli oni uczucie być przetrzymywanymi jak zakładnicy, gdy pocieszano ich w obecności kapelana.

Whitney i Jesse’iemu nie pozwolono opuścić pokoju szpitala, dopóki nie przyszły wyniki z sekcji zwłok synka, dowodzące ich niewinność. Jest niewyobrażalnym, że rodzice mogą być traktowani w taki sposób w chwili utraty swojego dziecka. Mieli wrażenie, że traktuje się ich jak przestępców.

Mama Cash’a była proszona o zgodę na pobranie organów i tkanek dla innych chorych

Gdy pozwolono rodzicom opuścić szpital, niespełna dwie godziny później, Children’s Mercy zadzwoniło do Whitney z pytaniem czy wyraziła by zgodę na pobranie od Cash’a organów i tkanek na przeszczepy. Whitney nie była w stanie tego udźwignąć, była załamana i kazała im zostawić jej dziecko w spokoju.

Nie była w stanie emocjonalnie wejść do własnego domu przez tydzień.

Szczepionki nie były wspomniane w raporcie z autopsji Cash’a

W raporcie z autopsji wskazano jako przyczynę zgonu „prawdopodobieństwo uduszenia” w wyniku spania bezpośrednio w obecności dorosłej osoby, wzbudzając poczucie winy u matki. Zgon sklasyfikowano jako przypadkowy.

Cash miał znaczące ilości krwi w tyle przełyku, a wiele jego organów było przeciążonych. Jego ciało było niedotlenione. W chwili śmierci nie było żadnych śladów uduszenia, leżał na plecach i żadne przedmioty nie zanieczyszczały drogi oddechowe.

Cash nie miał żadnych naczyń krwionośnych które rozerwały się w oczach, ani wybroczyn w oczach, żadnego obrzęku na buzi, żadnych siniaków, żadnego krwawienia ani przebarwień, co jest objawami u osoby która faktycznie się dusi.

Kluczowe obserwacje podczas autopsji Cash’a, wykonanej przez Jackson Medical Examiner w Kansas City, Missouri, to:

„1. Prawdopodobieństwo martwicy,
A. Opis zdarzeń stwierdzający znalezienie bez reakcji, po śnie w bezpośredniej obecności dorosłych,
B. Grasica i wybroczyny płuc.
C. Silne przeciążenia narządów wewnętrznych”

W oparciu o te obserwacje, system immunologiczny Cash’a był przestymulowany. Wnioski z autopsji Cash’a są typowe dla osoby cierpiącej na silne reakcje, związane ze stanem zapalnym systemu immunologicznego lub astmą. Wybroczyny znalezione na grasicy i płucach Cash’a krwawiły, gdzie krew była w stanie przeciekać przez skórę. Szczepionki potrafią oddziaływać na grasicę. [6,7]

Spanie z innymi osobami nie prowadziłoby do takich reakcji, ale reakcja poszczepienna mogła do tego prowadzić, natomiast koroner całkowicie to zignorował. Analizując ulotki szczepionek jakie podano Cash’owi, można przeczytać, że sepsa, bezdech, SIDS, reakcje alergiczne i inne są wskazane jako ryzyka stosowania tych szczepionek.

Mama Cash’a nie była informowana przez pediatrów, że wszystkie z podanych Cash’owi szczepionek są powiązane z problemami oddechowymi i bezdechem, jako reakcja niepożądana po szczepieniu, co jest wskazane na ulotkach każdej ze szczepionek podanych Cash’owi. [8,9,10,11,12,13]
Gdyby Whitney wiedziała o tym, nie zgodziłaby się na dalsze szczepienie. Podawanie dziecku szczepionek wywołujących bezdech jest niedbalstwem, ale lekarze uchodzą bez szwanku z takimi działaniami, ponieważ nie ponoszą odpowiedzialności gdy szczepionki krzywdzą.

 

Cdn.

Odniesienia:

1. http://www.consumerhealth.org/articles/display.cfm?ID=19990705002005
2. http://sanevax.org/wp-content/uploads/2012/05/CRITICAL-DAYS-1.pdf
3. https://vactruth.com/2012/11/23/flu-shot-spikes-fetal-death/
4. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/22727350
5. https://pl.scribd.com/doc/33874512/Merck-Vitamin-K-Package-Insert-Aquamephyton-PI
6. http://www.mayoclinic.org/symptoms/petechiae/basics/causes/sym-20050724
7. http://www.acupuncturetoday.com/archives2003/dec/12hawkins.html (obecnie nie działa)
8. https://www.gsksource.com/pharma/content/dam/GlaxoSmithKline/US/en/Prescribing_Information/Pediarix/pdf/PEDIARIX.PDF
9. https://www.vaccineshoppe.com/image.cfm?doc_id=11167&image_type=product_pdf
10. https://www.gsksource.com/pharma/content/dam/GlaxoSmithKline/US/en/Prescribing_Information/Engerix-B/pdf/ENGERIX-B.PDF
11. http://labeling.pfizer.com/showlabeling.aspx?id=501
12. https://www.gsksource.com/pharma/content/dam/GlaxoSmithKline/US/en/Prescribing_Information/Rotarix/pdf/ROTARIX-PI-PIL.PDF
13. http://www.immunize.org/fda/
14. https://www.cdc.gov/vaccines/pubs/pinkbook/downloads/appendices/B/excipient-table-2.pdf
15. https://ghr.nlm.nih.gov/gene/MC1R
16. http://sciencenordic.com/redheads-feel-different-kind-pain
17. http://healthland.time.com/2010/12/10/why-surgeons-dread-red-heads/
18. https://www.hrsa.gov/vaccinecompensation/howtofile/index.html
19. https://www.cdc.gov/nchs/data/nvsr/nvsr64/nvsr64_02.pdf#page=95
20. http://www.cbsnews.com/news/us-has-highest-first-day-infant-mortality-out-of-industrialized-world-group-reports/
Kreator www - przetestuj za darmo