NIE                  „Wiedzę możemy zdobywać od innych, ale mądrości musimy 

                                                                                                  nauczyć się sami.” – Adam Mickiewicz

dla szczepień!
 

Dr Wolfgang Scheel – protest w Stuttgarcie w obronie lekarza (13.02.2020)

Przesłuchanie dr Scheel w Stuttgarcie


Fala solidarności dla lekarza pediatry

Około 150 pacjentów wspierało dr Wolfganga Scheela podczas rozprawy przed Stowarzyszeniem Ubezpieczeń Zdrowotnych Lekarzy i wręczyło prawie 9.000 podpisów.

Steinheim / Stuttgart
– Przed budynkiem Stowarzyszenia Ubezpieczeń Zdrowotnych Lekarzy Baden-Württemberg w Stuttgarcie-Möhringen, w czwartek po południu rozegrały się niecodzienne sceny. Pomimo zachmurzonego nieba, porywistego wiatru i ulew, zgromadziło się około 150 matek, ojców i dzieci, wszyscy opakowani w czapki i szale. Oni wszyscy byli lub są pacjentami pediatry ze Steinheim dr Wolfganga Scheela, który obecnie walczy o dopuszczenie (*prawo do wykonywania zawodu) i chcieli okazać mu swoją solidarność.

Nasz lekarz, nasze zaufanie, jest dr Scheel i pozostaje dr Scheel ”, i było napisane na plakacie, który chłopiec z dredami miał zawieszony na szyi. „Tylko najlepsze dla naszych dzieci, tylko dr Scheel ”można było przeczytać na innym plakacie.

Niektórzy wspierający przybyli już pół godziny przed planowaną manifestacją - i przybyli z całej Badenii-Wirtembergii. „Długo szukaliśmy tak dobrego lekarza, a teraz należy go nam odebrać ponownie”, powiedziała Celina Rusche ze Schwäbisch Hall, jedna z inicjatorek petycji online dla pediatry. Isabelle Baumli-Sudar, druga inicjatorka, docenia dr Scheel, że można się z nim skontaktować przez całą dobę, „nawet w weekendy i podczas urlopu”. Kiedy lekarz ze Steinheim wjechał na podziemny parking KVBW krótko przed 14.00, rozległy się oklaski. Jeszcze przed przesłuchaniem podziękował za wielką solidarność. „Jestem wzruszony”, powiedział. Nawet jeżeli pozbawią go więc prawa do wykonywania zawodu, pójdzie to dalej, wtedy w swoim gabinecie jako człowiek po prostu będzie przekazywał miłość. Celina Rusche przekazała przedstawicielom KVBW wydruki petycji online, które podpisało prawie 9.000 osób. „To było około 140 stron papieru” - powiedziała. Podczas gdy dr Scheel wypowiadał się przed komisją, duża liczba pacjentów opowiadała o swoich doświadczeniach z lekarzem. „Chcemy nadal móc swobodnie wybierać lekarzy, którym ufamy”, powiedziała kobieta. KV chce osadzić dr Scheela na pomniku dla lekarzy krytycznych wobec szczepionek.

Inna kobieta powiedziała, że dr Scheel zna się na swoim rzemiośle w tworzeniu i utrzymywaniu zdrowia. „Nasze dzieci kochają dr Scheela i my także” – wołała jedna z matek. Tłum był czasem tak duży i wystawał na ulicę, że służby drogowe musiały kierować ruchem wokół nich. Pracownicy KVBW stali ciągle przy oknach i patrzyli w dół na to wydarzenie. Na koniec jeszcze zaśpiewali nawet razem, między innymi także piosenkę ludową „Myśli są wolne”.

O wynikach rozprawy KVBW nie chce tymczasem złożyć oświadczenia. „Posiedzenia nie są otwarte dla publiczności” - powiedziała rzeczniczka prasowa Swantje Middeldorf, która powiedziała, że takiej dużej manifestacji dla solidarności z lekarzem prawdopodobnie nigdy nie było. Pediatra ze Steinheim postępuje zgodnie z koncepcją naturopatyczną i ma krytyczne nastawienie do obowiązku szczepień. Stuttgardzki urząd ds. zdrowia złożył skargę do KVBW przeciwko doktorowi Scheel, ponieważ rzekomo nie poinformował rodziców, że ich dziecko było w zagrażającym życiu stanie i tygodniami leczone było homeopatycznie. Scheel podejrzewa związek z krytycznym listem, który z powodu obowiązku szczepień napisał do członka Bundestagu z CDU.”


Źródło:
https://www.marbacher-zeitung.de/inhalt.anhoerung-von-dr-scheel-in-stuttgart-welle-der-solidaritaet-fuer-kinderarzt.72e32f82-6a51-4c49-8cf0-04b6375ff118.html

Wywiad z doktorem Wolfgangiem Scheel

Protest w obronie dr Wolfganga Scheela (13.02.2020)

Wykład dr Wolfganga Scheela

Strona doktora
http://www.dr-scheel.de/  
Kreator www - przetestuj za darmo