NIE                  „Wiedzę możemy zdobywać od innych, ale mądrości musimy 

                                                                                                  nauczyć się sami.” – Adam Mickiewicz

dla szczepień!
 

Chris, syn Barbary Loe Fisher po DTP i polio cofnął się w rozwoju – drgawki, zapaść, zapalenie mózgu – 1980 rok

„Cóż, po raz pierwszy zostałam mamą. Malutki chłopiec, w 1980 roku, kiedy zabrałam go na czwarty zastrzyk szczepionką DTP.

I wtedy rodzicom nie mówiono niczego na temat szczepionek, tego, że mogą powodować efekty uboczne, uszczerbki na zdrowiu, zgony. Tak więc, kiedy dostał DTP i doustną szczepionkę na polio w tym dniu i po kilku godzinach od tego czwartego zastrzyku szczepionką DTP w 1980 roku, w wieku dwóch i pół roku, byłam świadkiem NOPa i nie wiedziałam, że to był NOP. Miał drgawki, zapaść i zapalenie mózgu.


Ale dlatego, że pediatra nic mi nie powiedział na temat tego jak rozpoznać Niepożądany Odczyn Poszczepienny, nie rozumiałam czego byłam świadkiem. Teraz wiem, że mógł umrzeć tej nocy w swoim łóżku. Wiem, że gdybym go nie obudziła - moja mama była pielęgniarką - w środku tej reakcji, nie rozumiałam, że to był NOP, myślę, że miałby katastroficzne uszkodzenie mózgu.

To co stało się po tym zastrzyku to to, że cofnął się w rozwoju fizycznie, mentalnie i emocjonalnie i stał się zupełnie innym dzieckiem. Nie mógł dłużej rozpoznawać liter alfabetu, które znał. Nie mógł recytować liczb do 20.
Stał się kruchy emocjonalnie, nie mógł się skupić na więcej niż kilka sekund w tamtym czasie. Stawał się bardzo rozzłoszczony przy najmniejszej frustracji. To było tak jakbym miała inne dziecko i nie rozumiałam co się stało, podobnie jak moja rodzina. Miał ciągłą biegunkę, infekcje dróg oddechowych, infekcje ucha,
do czasu, aż na wiosnę 1982 roku około 18-ście miesięcy później zobaczyłam film dokumentalny pt."DPT Vaccine Roulette."


https://youtu.be/qpUsg4bDH5w

 
Był wyprodukowany przez oddział NBC znajdujący się tutaj. Lee Thomson był producentem i ten dokument był pierwszym razem, kiedy amerykańscy rodzice dowiedzieli się, że szczepionki mogą uszkodzić mózg dzieci. Zatem poprosiłam o kopie badań, które oddział NBC, WRC, wykorzystał do produkcji programu "DPT Vaccine Roulette" i dali mi te kopie.


Wróciłam do domu i nigdy nie zapomnę jak siedziałam w moim salonie i czytałam "New England Journal of Medicine", "Pediatrics"

i "British Medical Journal." Te badania i opisy reakcji [NOP] na szczepionkę DTP, całkowicie pasowały do objawów, które widziałam u mojego syna w tamtym dniu. Pomyślałam, mamy lekarzy mówiących dziennikarzom medycznym o tym jak szczepionka DTP może uszkodzić mózg dzieci. I nie powiedzieli tego rodzicom.


Nigdy nie powiedzieli o tym matkom takim jak ja. Po przyjrzeniu się tym badaniom, kiedy zdałam sobie sprawę z tego co przydarzyło się mojemu synowi, postanowiłam zbadać krztusiec i szczepionkę przeciwko krztuścowi. Po około ośmiu miesiącach badań, zadzwonił do mnie Harris Coulter, historyk medyczny. I porozmawialiśmy. Pod koniec rozmowy, powiedziałam:

"Harris, czy chciałbyś zostać razem ze mną współautorem książki?" I odpowiedział: "Pewnie."


Spędziliśmy dwa i pół roku na badaniach do tego co będzie w książce pt. "DPT: A Shot in The Dark" (Zastrzyki w ciemno) opublikowanej w 1985 roku przez Harcourt Brace Jovanovich i tak naprawdę to była pierwsza książka, która udokumentowała

to co było nie tak - co jest nie tak z obowiązkowym systemem szczepień w tym kraju.”

Kreator www - przetestuj za darmo